Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Rozmowa:Vienet

O czym mowa

Cześć! Cześć!

Miło nam Cię powitać, zapraszamy serdecznie do poczytania i wspólnego redagowania stron PoeWiki, bo każdy może edytować.

PoeWiki, to miejsce poświęcone dyskusjom o literaturze, a w szczególności poezji, możesz więc tutaj zamieszczać własne utwory, własne koncepcje, pomysły, badania. Jeśli masz wątpliwości o co tu właściwie chodzi, zajrzyj tutaj:

Jeżeli zastanawiasz się, czy są jakieś zasady, ograniczenia albo środki techniczne pozwalające na spokojne prowadzenie dyskusji, zajrzyj tutaj:

Wszelkie informacje o tym jak tu się poruszać, utworzyć stronę, dodawać wiersze, komentarze arytkuły, w prosty sposób opisane i zilustrowane znajdziesz tu:

Zawsze, kiedy poczujesz się jak w Star Treku (tyle przycisków! gdzie moja kabina?!) zajrzyj tutaj:

Wreszcie warto zajrzeć tu:

Jeżeli będziesz mieć pomysł na usprawnienia i zmiany w działaniu PoeWiki, możesz dopisać się tutaj:

Poligon do wszelkich prób i ćwiczeń znajduje się tutaj:

-- M M

OuLiPo i UoLiPo

Jeśli docelowo mają mieć tę samą treść, to da się to zrobić za pomocą linka statycznego, if you know what I mean. alx d

PS. Trzymam kciuki (choć co do istoty jestem sceptyczny). Na pewno to, co do tej pory przeczytałem, jest interesujące.

Jeżeli UoLiPo to był błąd, to można skorzystać z funkcji usuń. -- M M

Dobra, na razie wstawiłem "link statyczny" z UoLiPo do OuLiPo. Gdyby nie o to chodziło, to wystarczy pójść na stronę UoLiPo, wtedy system przekieruje na OuLiPo, ale stamtąd będzie link powrotny do UoLiPo i jak już tam się znajdziesz, trzeba z menu po lewej stronie wybrać link "Usuń". Wtedy UoLiPo zniknie z systemu. Jeśli to zbyt skomplikowane lub mentne, albo po prostu Ci się nie chce zajmować takimi głupotami, to daj znać - sam usunę. Pozdrawiam, alx d

Witam, rzeczywiscie nie znam skladni tutejszej i potrzebuje pomocy jak linkowac, jak linkowac na zewnatrz i jak jesli nazwa nie jest rownoksztaltna z definiowanym, np. "dezautomatyzacji" na "dezautomatyzacja"?, pozdrowienia{}

Odnośniki - może to coś wyjaśni. -- M M

Poezja cybernetyczna

Trochę nie rozumiem, kogo rozumiesz(-cie) pod określeniem "artyści" (pogrubione) w poniższym wyjątku z poezja cybernetyczna. Czy chodzi o przedstawicieli OuLiPo czy też o przedstawicieli poezji cybernetycznej:

Trudno dorównać erudycji i zasięgowi eksperymentu jaki grupa ta rozwinęła. Jednakże, działalność ta nie dotyczy twórczości łączącej wiele dziedzin, poszukiwań nadrzędnych syntez, tylko literatury, w szczególności, powieści i poezji. W tych ramach, jak przyznają artyści, poszukiwanie przymusów ma na celu odkrycie nowych form, które mogą konkurować z tymi, już w kulturze zakorzenionymi. Działalność oulipowców to z jednej strony strukturalizm (myślenie o strukturze, jako czymś pierwotnym wobec treści), a z drugiej hermeneutyka (wiedza o historii literatury i poetyce daje im możliwość wytworzenia nowych potencjalnych gatunków i odnalezienie podobnych sobie, „zdyscyplinowanych” twórców).

Pozdrawiam, alx d

Witam, mam na mysli Oulipowcow. Nie wiem, czy ja Was dobrze rozumiem. Jesli liczycie na to ze teraz bede odpowiadal na kazde pytanie typu, a co z prawami autorskimi, albo czu to jest bruityzm, to sie mylicie. Nie jest to jedyna rzecz ktora robie w zyciu, zeby naswietlac to ciagle np. szumy a informacje, przeciez jedno przechodzi w drugie, i zalezy od kontekstu. Czy wyobrazacie sobie ze biore encyklopedie z pulki i pisze po niej bo czegos nie rozumiem? Jak macie pytania, to po pierwsze sprobujcie zrozumiec porownac etc, a nastepnie prosze zadawac pytania w dyskusji, albo zmieniac na bieżąco (biorac odpowiedzialnosc). Po kazdym tekscie mozna "popisac" i nie ucieknie przed tym nikt, bo zawsze sie znajdzie ignorant, albo zarozumialec albo inny, zyczliwy nadgorliwiec. Nie mam sily walczyc z przesądami. Z jednej strony liczycie na to ze bedzie ktos wspoltworzyl wiki, a jak proponuje cos, to macie watpliwosci, ktorych nie probujecie likwidowac, tylko macie swoje komentarze. No to sie cieszcie ze jestescie tacy sceptyczni, tylko co Wam to da?

Z tego co zdarzylem zauwazyc, to najwiecej uwagi poswieca sie tu stronom osobistym, nie dziwie sie, z jednej strony to smutne (szary lans) a z drugiej moze naturalne, bo i tak sie nie przemknie bez wladczego oka administratorow chcacych udowodnic swoja madrosc.


"Po kazdym tekscie mozna "popisac" i nie ucieknie przed tym nikt, bo zawsze sie znajdzie ignorant, albo zarozumialec albo inny, zyczliwy nadgorliwiec." czyżby żywy dowód? pozdrawiam. -- Joanna B

Vienet, hmm, Wiki to niekoniecznie -pedia to po pierwsze, po drugie jak zdążyłeś zauważyć, mam nadzieję, ze stronami artykułów nie są skojarzone strony dyskusji, z pełną premedytacją, ze względu na to, że przyjęliśmy, że każdy artykuł będzie stanowić jednocześnie i esej i dyskusję, więcej pod hasłem paradygmat esej - glosa. Po trzecie, owszem bardzo się cieszymy, że ktoś chce współtworzyć i mamy nadzieję, że faktycznie będzie współtworzył, czyli weźmie pod uwagę wątlipości i pytania innych. Twój punkt widzenia na to czym jest poezja cybernetyczna nie musi być zgodny ani z moim, ani kogokolwiek stąd, mam nadzieję, że jesteś w stanie przyjąć, że inni ludzie mają odmienne punkty widzenia, oraz jesteś w stanie zaakceptować, że je będą artykułować, na stronach artykułów w formie glos, pytań, krytyki itp. itd. Jeżeli nie, to możesz przenieść ten artykuł do swojej przestrzeni osobistej i zabezpieczyć. Współpraca jest trudna, ja jakoś zaakceptowałam, że całe moje przemyślenia bez słowa usunąłeś z tego artykułu, byłoby miło, gdybyś w ramach rewanżu zaakceptował pytania i słowa krytyki. I jeszcze jedno słowo wyjaśnienia, administratorzy w poewiki, jeżeli dopisują się do artykułów a nie korzystają z dodatkowych funkcji administratorskich, są takimi samymi użytkownikami jak wszyscy inni, konkretnymi osobami, występującymi z imienia i nazwiska, mówiącymi i pytającymi za siebie, a nie za serwis.

Jeszcze mały dopisek, w zakresie tego usunięcia, wyobrażam sobie, że możesz uważać, że to co zaczęłam pisać opierając się o Wasz manifest było dla was krzywdzące, niesprawiedliwe i stanowiło według Was bzdury, nie było przeszkód, aby to napisać, zamiast usuwać całą treść i spokojnie o tym podyskutować. -- M M

Napisalem to, ze jest krzywdzace i ze to bzdury i byla dyskusja i widzieliscie co pisze w brudnopisie, wiec to ze teraz sie budzisz to mnie dziwi. Jesli definicja nie podoba ci sie to zaproponuj cos. Nie widze sensu rozmowy w tekscie, komu to ma sluzyc? Czy pytanie o Maxwella drugiego rzedu albo Golema XIV ma sens, czy nie powinno sie podac sposob poslugiwanie sie tymi wyrazami? Czy ja mam rozumiec takie pytania? Jak mam je rozumiec? Dla mnie to sa pytania poprzez ktore przede wszystkim przemawia zlosliwosc. Pytanie o poszerzenie czegos jest w porzadku, nie wszystkie pytania sa zlosliwe. Ale dlaczego sie nie pojawiaja w dyskusji tego nie rozumiem. Co wiecej, uwazam to za szkodliwe dla wielu postronnyc osob. Nawiasem mowiac, jest to jedna ze zlych konsekwencji komunikacji poprzez internet - nieuzasadniona wladza nad wiedza.

Moglibyśmy ustalić, co masz na myśli mówiąc "dyskusja"? chodzi Ci o tę rozmowę tutaj: Rozmowa:213.238.99.199? Może zerknij na to co jest na dole tej strony napisane kursywą. A co do sensu rozmowy w tekście, już wyżej podawałam linka, ale jeszcze raz: paradygmat esej - glosa. Ja nie bardzo widzę sens dyskusji poza tekstem artykułu, ponieważ nie chodzi o to, aby na boku ustalać jakąś neutralną wersję, tylko żeby zebrać wersje i wątpliwości w jednym miejscu. Jeżeli ten model nie bardzo Ci odpowiada, to jak pisałam wyżej, można to zrobić w inny sposób. -- M M
W zasadzie nie było moją intencją robienie komukolwiek przykrości, raczej zrobiłem moje wpisy krótkimi, licząc na siłę interakcji. W ciągu kilku najbliższych dni sukcesywnie rozwinę moje uwagi w bardziej podbudowaną obrazowaniem i przykładami krytykę. Jeszcze raz przepraszam. alx d

Źródło: "http://poewiki.vot.pl/index.php?title=Rozmowa:Vienet"

Ostatnio zmieniane o 22:06, 1 października 2007


[PoeWiki]

Edytuj
Dodaj komentarz
O czym mowa
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych
Wkład uczestnika

Strony specjalne