Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Strona rozmowy

Strony rozmowy służą do prowadzenia dyskusji na temat zawartości stron osobistych oraz ich ewentualnych podstron. Rozwiązanie to przyjęto dlatego, że strony osobiste stanowią wyjątek od zasady wspólnego redagowania i inni użytkownicy, poza gospodarzem ("właścicielem") strony osobistej, w zasadzie nie powinni ich edytować.

Na każdej ze stron osobistych odnośnik "Rozmowa" odsyła do skojarzonej z nią strony rozmowy. Do podstron przypisane są ich własne strony rozmowy. Edytowanie stron rozmowy nie różni się od edytowania stron artykułów, poza tym, że dostępny jest dodatkowy odnośnik "Dodaj komentarz". Odsyła on do nieco zmienionego okna edycji, w którym można wpisać nagłówek (temat) nowego komentarza, dzięki czemu ułatwiona jest późniejsza nawigacja na stronie rozmowy.

Strona rozmowy głównej strony osobistej ma tę własność, że o nowych wiadomościach gospodarz strony jest powiadamiany automatycznie przy najbliższym zalogowaniu się. Ten mechanizm nie działa w przypadku podstron.

Ponieważ na podstronach strony osobistej uczestnicy mają możliwość prezentowania swojej twórczości, na stronach rozmowy tych podstron może toczyć się dyskusja warsztatowa (odpowiednik "komentów" w dotychczasowych portalach i serwisach literackich).

Jak skomentować czyjś wiersz?

  1. Na stronie z wierszem wybierz odnośnik "Rozmowa", odsyłajacego na skojarzoną stronę rozmowy.
  2. Na stronie rozmowy wybierz odnośnik "Dodaj komentarz" (w menu nawigacyjnym po lewej). Dalej powinno być prosto.
  3. Swój komentarz podpisz przy pomocy trzech tyld ~~~.

Źródło: "http://poewiki.vot.pl/index.php?title=Pomoc:Strona_rozmowy"

Ostatnio zmieniane o 21:19, 24 września 2006


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne