Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Przywracanie starszej wersji strony

Oprogramowanie PoeWiki, podobnie jak oprogramowanie niektórych innych wiki, archiwizuje wszystkie wersje danej strony od momentu jej powstania. Przegląd wszystkich wcześniejszych wersji danej strony znajduje się pod odnośnikiem "Historia strony". Mechanizm archiwizacji pozwala na łatwą walkę z wandalizmem. Skoro w archiwum znajdują się wszystkie wcześniejsze wersje strony, to nawet jeśli ktoś skasowałby tekst tej strony i wpisał, zamiast wyjaśnień dotyczących przywracania starszej wersji strony, tekst: "A ku ku", to nie stanowiłoby problemu odzyskanie tego tekstu, który właśnie czytasz.

Aby przywrócić wcześniejszą wersję strony z archiwum należy:

     (bież) (poprz) 07:54, 29 lip 2006 Monika Mosiewicz m
     (bież) (poprz) 07:53, 29 lip 2006 Monika Mosiewicz m
     (bież) (poprz) 16:58, 18 lip 2006 Monika Mosiewicz
     (bież) (poprz) 12:52, 18 lip 2006 Monika Mosiewicz
     (bież) (poprz) 12:51, 18 lip 2006 Monika Mosiewicz
     (bież) (poprz) 17:07, 17 maj 2006 Miłosz Biedrzycki
Uwagi dotyczące historii strony:
Odnośnik "bież" odsyła do porównania różnic między daną wersją archiwalną i wersją aktualną. W ten sposób można zorientować się, jakich zmian dokonano w kolejnych edycjach, od określonego momentu aż do wersji aktualnej.
Odnośnik "poprz" odsyła do porównania różnic między daną wersją i wersją bezpośrednio ja poprzedzającą - można zatem w ten sposób zobaczyć, jakie zmiany zostały dokonane w jednej konkretnej edycji.
Przez zaznaczenie dwóch wybranych edycji (przy pomocy "oczek", potocznie: "radiobuttonów") i naciśnięcie przycisku "Porównaj wybrane wersje" otrzymuje się porównanie różnic między zaznaczonymi wersjami artykułu. Bezpośrednio po otwarciu historii zmian zaznaczone są dwie ostatnie edycje; naciśnięcie przycisku "Porównaj wybrane wersje" umożliwia wówczas porównanie wersji: bieżącej i sprzed ostatniej edycji.
Data edycji jest odnośnikiem odsyłającym do wersji artykułu otrzymanej po zapisaniu określonej edycji. Natomiast nazwa użytkownika bądź numer IP odsyła do strony osobistej autora tej edycji.

Źródło: "http://poewiki.vot.pl/index.php?title=Pomoc:Przywracanie_starszej_wersji_strony"

Ostatnio zmieniane o 13:36, 9 sierpnia 2006


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne