Wersja do druku Brak logowania
Zaloguj mnie | Pomoc

Pomoc:Edytowanie stron

Edytowanie istniejących stron

Na niemal każdej stronie znajduje się odnośnik "Edytuj". Odsyła on do wersji edycyjnej danej strony. Jej zasadniczą częścią jest pole edycji, w którym mieści się wikitekst danej strony. Zmiany wprowadzane w treści widoczne są natychmiast po zapisaniu przy pomocy przycisku "Zapisz". Jednocześnie z zapisaniem strony, wprowadzone zmiany zostają umieszczone na liście Ostatnich zmian

W edycji wikitekstu mozna posługiwać się zestawem znaczników zmieniających wygląd i ułożenie tekstu, opisanych na osobnej poświęconej formatowaniu tekstu.

Eksperymenty i ćwiczenia z edycji najlepiej przeprowadzać w przeznaczonym do tego brudnopisie. Przed zapisaniem zmian zalecane jest sprawdzenie efektu edycji za pomocą funkcji podglądu (przycisk "Podgląd").

Przydatnym zwyczajem jest dodawanie opisów wprowadzonych zmian (pole "Opis zmian" w formularzu edycji), np. nowy artykuł, nowy wiersz, nowy komentarz itp.

Zobacz też:

Zakładanie nowych stron

Każdy odnośnik do nieistniejącej strony umieszczony w wikitekście odsyła do formularza edycji nowej strony. Bardziej szczegółowe uwagi na temat tworzenia nowych stron umieszczone są tutaj:

Źródło: "http://poewiki.vot.pl/index.php?title=Pomoc:Edytowanie_stron"

Ostatnio zmieniane o 22:14, 23 czerwca 2010


[PoeWiki]

Edytuj
Historia strony

Ostatnie zmiany
Losuj stronę
Lista uczestników
Co nowego?
Czerwony Pokój
Kategorie stron
Wszystkie strony


Co tu prowadzi?
Zmiany w powiązanych

Strony specjalne